Vytvořeno 10. duben 2017 Kategorie: Mladší žáci (U13)

V neděli 9.4. se uskutečnil první zahraniční zájezd mladších žáků do blízkých Drážďan. Na poslední chvíli nám vypadli Kuba s Richardem a Standou. Přesto to byla pro kluky ohromná motivace ukázat, co dovedou. Věděli, že soupeř je veiice dobrý, jak se přesvědčili na Mem. Zd. Kapuciána v hale Hagibor.

Organizačně bylo vše, díky panu Otčenáškoviskvěle zařízeno. Cesta trvala 1:40 hodiny /bez bloudění/, a tak jsme již v 11 hodin byli na místě a mohli jsme sledovat utkání I. ligy mužů. Kluci však již netrpělivě čekali na zahájení svých zápasů. Hráli jsme celkem tři zápasy ve formátu 6+1 na polovinu hrací plochy a jeden zápas 8+1. Všechny zápasy byly hrány s ohromným nasazením a chutí. Jakoby nebylo únavy.

Opět se ukázalo, že tým je jednolitým celkem, bez herních slabin. Každým zápasem se zlepšovalo i taktické řešení herních situací. Co však musíme zlepšit? Základní rozehrání a trestné rohy. Kluci zvítězili ve dvou zápasech (4:1 - hráno 6+1 a 1:0 - hráno 8+1, tým byl doplněn o dva šikovné kluky Drážďan) a ve dvou se rozešli se soupeřem nerozhodným výsledkem (2x 2:2 - vždy hráno 6+1).

Hostitelé přichystali pro tým i pro rodiče grilované klobásky, z rodin přinesené zákusky a v kabině byla pro kluky připravená i voda.

Pro kluky to byla ohromná herní zkušenost, a proto jsme se dohodli s vedením klubu na další spolupráci ve všech kategoriích. Vypracujeme termínovou listinu možných kontaktů k nabídnutí soupeřům a pak již záleží na jednotlivých družstvech, jak vše využijí. Další akcí bude účast chlapců Dráždan na Velké ceně Prahy 10.6.2017.

Velkou zásluhu na úspěchu zájezdu mají rodiče, kteří podpořili kluky dopravou a fanděním.

Veverka Ferdinand

Krátké záběry ze zápasů: video1, video2 a video3 a více fotek najdete ZDE I. a ZDE II.