Ml.žákyně: bronz z mezinárodního turnaje v Hradci

O víkendu (19. - 20. 5.) se družstvo mladších žákyň Bohemky zúčastnilo mezinárodního turnaje v Hradci Králové a v konkurenci osmi týmů z ČR, Polska a Chorvatska vybojovalo bronzové medaile. Blahopřejeme!

Zhodnocení trenérky Zdeny Nedvědové:
První hrací den se našim hráčkám výsledkově příliš nedařilo... První zápas se smíšeným týmem Gliwice B (Pol.) po slušném výkonu ještě vyhrály 3:1. Bohužel následovala krtátká pauza na oběd a po ni si holky zřejmě udělaly polední klid a následující zápas s družstvem z Chorvatska Zelina girls prospaly s výsledkem 1:6. V dalších zápasech se dostaly do tempa a i přesto, že proti klukům na vítězství nestačily: Bohemians - Zelina boys 2:6 a Bohemians – Hradec kluci 1:4, začaly bojovat, nahrávat si a běhat. Když pak v posledním sobotním zápase porazily domácí rivalky Hradec dívky 1:0 měly obrovskou radost a bylo jasné, že se jen tak nevzdají.
V neděli ráno čekal smíšený polský tým Gliwice A, který byl zatím bez bodu a nebylo těžké si s ním poradit s výsledkem 6:0. V posledním utkání základní skupiny, po nepříliš přesvědčivém výkonu se smíšeným týmem z Polska Cieszyn, „utrpěly“ bohemácké hráčky vítězství 1:0. Suma sumárum čtyři vítězství a tři prohry v základní skupině znamenaly dělené 3. - 5. místo s 12-ti body. Vzhledem k tomu, že o umístění rozhodovaly vzájemné zápasy, postupovaly Klokanky do dalšího zápasu o umístění ze 3. místa a hrály tak o bronz proti čtvrtému týmu Gliwice B (Pol.). V posledním nervydrásajícím zápase dostaly naše hráčky rychlý gól a po dalších chybách zanedlouho prohrávaly 0:2. Naštěstí se nesložily, našly v sobě psychickou sílu a zúročily přípravu z kondičních tréninků. Do konce utkání vyrovnaly na konečných 2:2. O vítězství rozhodovaly samostatné nájezdy v sérii po třech. Naše hráčky proměnily dva ze tří nájezdů a protože brankářka excelovala, celý tým se radoval ze zisku bronzových medailí!