Plochý střílí branky v Nizozemsku!

Koronavirus aktuálně přerušil na dva týdny soutěže, ale o Bohemians je pořádně slyšet: Lukáš Plochý je od letošní sezony prvním českým hráčem v nejvyšší nizozemské lize, v které obléká dres Almeerse Hockey Clubu.

Lukáš začal svoji zahraniční cestu před čtyřmi lety. V nizozemsku hrál druhou ligu, pak šel do Belgie, v zimě vyhrál halový titul v Německu, jeho štace pokračovala osm měsíců ve Španělsku a znovu si zahrál halu v Německu. "Dál moje cesta zamířila do Austrálie, což považuju za největší zkušenost," říkal Lukáš letos v létě v pořadu Hokej na zemi. Po Austrálii byl dobu před koronavirem v Německu a odtud se dostal do týmu nováčka nejvyšší nizozemské soutěže zvané Hoofdklasse Hockey.

"Cesta byla dlouhá a naštěstí se podařilo tam dostat. Pro český hokej to je velký posun dopředu,," řekl Lukáš. V sestavě Almeerse už má za sebou sedm zápasů, dal tři branky a je nejlepším střelcem klubu. Všechny utkání ale zatím jeho tým prohrál a je nachvostu tabulky. Držíme palce, aby se to rychle změnilo.