Ženy: turnaj ve Vídni

Ženy zahájily sezonu turnajem ve Vídni - viz zpravodajství z facebooku:

V pátek a v sobotu jsme odehrály zápasy ve skupině s týmy Post SV a SV Arminen, které jsme sice těsně, ale přece prohráli. První zápas výsledkem 2:3, kdy góly dávala Karolína Borská a Michaela Kolářová. Ve druhém zápase jsme dostaly gól z rohu tři minuty před koncem a vyrovnat už se nám nepodařilo, zápas tedy skončil 1:2. Gól vstřelila Zuzka Semrádová. Odpoledne jsme strávili procházkou v centru Vídně, ochutnali pověstný Sacher a obstaraly dárky pro naše nejbližší. V neděli nás čekal souboj o umístění. Celý zápas jsme držely vedení, ale 13 sekund před koncem jsme dostaly gól na 3:3 a tak musely rozhodnout penalty. V základní hrací době skórovala Michaela Kolářová a dva góly z rohu přidala Karolína Borská, která proměnila i penaltu a stala se tak nejlepší střelkyní našeho týmu. Martina Kopecká hráčky Neudorfu vychytala a mohly jsme tedy slavit vítězství.

Turnaj nám ukázal, co je ještě potřeba před sezónou zlepšit, na co si dát v nadcházejících zápasech pozor a v neposlední řadě, že je důležité bojovat a soustředit se do poslední minuty. Příští víkend nás čeká další příprava a to Pragochema Cup v hale na Povinném mlýně. Přijďte nás podpořit.
Petra Kallauschová

Třetí zápas žen přinesl konečně vítězství

Při nedělním podvečerním zápase v Mnichovicích ženám přálo nejen počasí, ale i štěstí. Po dvou letech opět dokázaly zvítězit nad dravými protihráčkami z Mnichovic. Do zápasu šly s velkým odhodláním a už v desáté minutě zaskórovala Elda Hraníčková svou tečí po krásné nahrávce Péti Kallauschové. Ženy do toho daly vše a prvních dvacet minut měly značnou převahu. Pak se podařilo dostat balón do brány Kateřině Buňatové. Ke konci prvního poločasu ženám došly síly, toho Mnichovice využily a změnily skóre na 2:1. To si ženy Bohemians nenechaly líbit a padl další gól od Lůcy Paříkové. Do druhého poločasu se šlo s ještě větším zapálením a bylo vidět mnoho šancí ze strany domácích, ale toho se naše gólmanka Lenka Morová nezalekla a všechny šance dokázala vychytat. I ve druhém poločase se balónek držel spíše na naší hokejce a po pár našich promarněných šancích se podařilo čistým úderem z kruhu dát již druhý gól Lůce Paříkové. Zápas tedy skončil vítězstvím pro naše ženy 4:1!!! Doufáme, že je štěstí neopustí ani do dalšího zápasu, který odehrají tuto sobotu na hřišti Slavie ve 12:30 a soupeřem jim bude Slavie B.

Ženy: na úvod těsná prohra

Bohemačky na úvod nového ročníku soutěže prohrály s HC Praga těsně 1:2.

Komentář k zápasu z fcb: Týden po dřině a odříkání na soustředění v Žacléři Bohemačky nastoupily k prvnímu utkání sezóny a daly pořádně zabrat týmu HC Praga. Kdo čekal jasný výsledek, byl zklamán. Oba týmy se o balon na hokejkách spravedlivě podělily a vytvářely napínavé situace na obou stranách hřiště. Pragovce se poprvé podařilo skórovat až po více jak 20 minutách. Naše zkušená obrana a střed hřiště zásobovaly mladé a rychlé spoluhráčky v útoku přihrávkami a posílaly je do velmi nadějných šancí. Dvě tutovky bohužel skončily vedle a pragovka následně vstřelila druhou branku. Ale pak si svou reputaci napravila Katka Puchmertlová, která překonala pragováckou gólmanku a snížila na 1:2. Před koncem utkání pak Praga dostala při penaltě možnost skóre zvýšit, ale Martina Kopecká balón za velkého potlesku publika do brány nepustila. To naše ženy povzbudilo a zvýšily svůj tlak na pragováckou branku.

I přes veškeré nasazení a velký počet střel se však už skóre změnit nepodařilo a naše ženy si tak ze zápasu místo bodů odnesly dobrý pocit ze skvěle odehraného utkání.

Hokejová svatba

V pátek 25.8.2017 se konala slavná hokejová a hlavně bohemácká svatba. Kristýna Sehrová a Petr Kaplan si řekli své ANO chvíli před polednem na Hofmanově statku ve Vinoři.

Družstvo žen se muselo na svatbu přesunout ze soustředění v Žacléři. Skoro hrozil pozdní příjezd, ale nakonec jsme stihly rychlé převlečení na parkovišti.

Děkujeme za pozvání a takto nám to všem slušelo:

Přípravný turnaj v Hostivaři

Ženy Bohemky se zúčastnily přípravného turnaje v Hostivaři. Ve skupině po dvou těsných prohrách (s Rakovníkem 1:2 a s Hradcem Králové 0:1) a jedné remíze (Navax AHTC/Rak. 0:0) obsadily čtvrté místo. Zápas o umístění vyhrály nad Mnichovicemi 1:0 a skončily celkově sedmé.

Trenéři vyzkoušeli nové herní situace, změny postů a do týmu zapojili nadějné mládí. Do brány se dostaly obě gólmanky, které opět předvedly, že jsou oporami týmu. Turnaj ukázal, že je potřeba zapracovat na koncovce, aby padalo více gólu. I přes nepříznivé výsledky byli trenéři s předvedenou hrou spokojeni. Snad se hráčkám v nadcházející jarní sezoně bude dařit.

Za družstvo napsala kapitánka Petra Kallauschová

Přehled výsledků a text na svazových stránkách najdete ZDE

Triumf v I. lize halové sezony 2016/17

Ženy ovládly halovou sezonu I. ligy ročníku 2016/17. Jupí!!!

Krátký komentář na FCB zde.

Výsledky zde.

Fotogalerie (by Petr Růžek) zde.

Druhý halový turnaj žen

V neděli se ženy sešly v hale v Kostelci nad Černými Lesy. Tentokrát už nebyly tak úspěšné jako minule. V prvním zápase se neprosadily i přes velké množství šancí proti družstvu Kadaně a prohrály 0:2. V druhém zápase proti Mnichovicím už došlo ke zlepšení. Útok se prosadil a přestřílel soupeře 3:2.

Soupiska hráčů

Soupiska hráčů Bohemians Extraliga ženy.

Číst dál: Soupiska hráčů