Ženy: na úvod těsná prohra

Bohemačky na úvod nového ročníku soutěže prohrály s HC Praga těsně 1:2.

Komentář k zápasu z fcb: Týden po dřině a odříkání na soustředění v Žacléři Bohemačky nastoupily k prvnímu utkání sezóny a daly pořádně zabrat týmu HC Praga. Kdo čekal jasný výsledek, byl zklamán. Oba týmy se o balon na hokejkách spravedlivě podělily a vytvářely napínavé situace na obou stranách hřiště. Pragovce se poprvé podařilo skórovat až po více jak 20 minutách. Naše zkušená obrana a střed hřiště zásobovaly mladé a rychlé spoluhráčky v útoku přihrávkami a posílaly je do velmi nadějných šancí. Dvě tutovky bohužel skončily vedle a pragovka následně vstřelila druhou branku. Ale pak si svou reputaci napravila Katka Puchmertlová, která překonala pragováckou gólmanku a snížila na 1:2. Před koncem utkání pak Praga dostala při penaltě možnost skóre zvýšit, ale Martina Kopecká balón za velkého potlesku publika do brány nepustila. To naše ženy povzbudilo a zvýšily svůj tlak na pragováckou branku.

I přes veškeré nasazení a velký počet střel se však už skóre změnit nepodařilo a naše ženy si tak ze zápasu místo bodů odnesly dobrý pocit ze skvěle odehraného utkání.