Vytvořeno: 26. červenec 2021 Kategorie: Ženy

V týdnu od 18.7.2021 do 24.7.2021 probíhalo v Curychu ME U18 B dívek s českou účastí. Klub HC Bohemians Praha měl v reprezentačním týmu čtyřčlenné zastoupení - Denda (Denisa Dražinová), Elda (Eliška Hraníčková), Klárka (Klára Mikulášková), Markét (Markéta Rejlová).

Český tým se na turnaji rozhodně neztratil a vybojoval bronzové medaile.

Holky gratulujeme a děkujeme :)

Klub HC Bohemians Praha

Vytvořeno: 23. červenec 2021 Kategorie: Muži

Poslední červnový víkend probíhalo playoff extraligy pozemního hokeje v mužské i ženské kategorii. Náš klub měl zatím zastoupení pouze v mužské časti, kde ho čekal nejdříve souboj o postup do nedělního finále. Soupeřem byl silný tým z Litic. Souboj to byl vyrovnaný, ale nakonec skončil výhrou našich mužů v poměru 3:2. Cesta do finále byla otevřená.

Z druhého semifinále mezi SK Slavia Praha a HC Hostivař postoupil do finále tým SK Slavia.

Finálový zápas se nevyvíjel pro náš tým příznivě. V 17. minutě už byl stav 3:0 pro Slavii. Po poločasové přestávce se podařilo snížit Ondrovi Soukupovi, následně ve 45. minutě přidal gól Lukáš Plochý a stav 3:2 sliboval napínavé finále až do konce. A konec zápasu byl opravdu napínavý. V 59. minutě srovnal na 3:3 znovu Lukáš Plochý a chvilku poté skončila základní hrací doba. O vítězi extraligy tak nakonec musely rozhodnout samostatné nájezdy. V nájezdech byla úspěšnější Bohemka, když naši hráči proměnili 3 nájezdy, naproti tomu Slavia proměnila pouze jeden.

Gratulujeme k zisku titulu Mistra Extraligy pro rok 2020/21!

muzi-mistri-2020-21

Vytvořeno: 23. březen 2021 Kategorie: Klub

Naše dvě mladé hráčky, Elda Hraníčková a Klárka Mikulášková, se zúčastnily přípravy širšího výběru české ženské reprezentace, která probíhala od 11. 3. do 21. 3. 21 ve španělské Valencii.
Holky vážíme si vašeho úžasného přístupu a fandíme vám.

1. turnus od 8. 8.- 15. 8. 2021 pro kategorie U6, U8, U10, U12CH, U12D - Bret

2. turnus od 21. 8. - 27. 8. 2021 pro  U15D, U18D, ženy - Alfonska, Benecko, hřiště ve Vrchlabí.

Dejte vědět pomocníkům a rodičům.

Hana

Vytvořeno: 15. březen 2021 Kategorie: Klub

Vytvořeno: 1. prosinec 2020 Kategorie: Sdělení

Aktuální opatření vlády ve vztahu ke sportu.

Informace jsou platné ke dni 1. 12. 2020

Dne 1. 12. 2020 byly na webu PTU Praha zveřejněny informace, jak přistupovat k tréninku od 3. 12. 2020 včetně odkazu na podrobnější tabulku systému PES týkající se sportu.

Informace najdete na webu PTU Praha.

Matice opatření  týkající se sportovních aktivit (z webu PTU).

Mimořádné opatření MZ týkající se mj. i sportovních aktivit.

I přes výše uvedené informace se nadále informace o možnostech trénování liší.

Obecně ale zatím mnoho pozitivních zpráv, které se týkají tréninků, nemáme.
Školní telocvičny jsou nepřístupné a sportovní haly se k problému staví různě:
- Hagibor - od pátku možné trénovat, maximálně 10 osob, trénink v roušce
- Chodov - od pátku možné trénovat, maximálně 10 osob,  trénink v roušce
- Průhonice - součást školy, možno trénovat od pondělí 7. 12., trénink v roušce

Vytvořeno: 13. říjen 2020 Kategorie: Muži

Koronavirus aktuálně přerušil na dva týdny soutěže, ale o Bohemians je pořádně slyšet: Lukáš Plochý je od letošní sezony prvním českým hráčem v nejvyšší nizozemské lize, v které obléká dres Almeerse Hockey Clubu.

Lukáš začal svoji zahraniční cestu před čtyřmi lety. V nizozemsku hrál druhou ligu, pak šel do Belgie, v zimě vyhrál halový titul v Německu, jeho štace pokračovala osm měsíců ve Španělsku a znovu si zahrál halu v Německu. "Dál moje cesta zamířila do Austrálie, což považuju za největší zkušenost," říkal Lukáš letos v létě v pořadu Hokej na zemi. Po Austrálii byl dobu před koronavirem v Německu a odtud se dostal do týmu nováčka nejvyšší nizozemské soutěže zvané Hoofdklasse Hockey.

"Cesta byla dlouhá a naštěstí se podařilo tam dostat. Pro český hokej to je velký posun dopředu,," řekl Lukáš. V sestavě Almeerse už má za sebou sedm zápasů, dal tři branky a je nejlepším střelcem klubu. Všechny utkání ale zatím jeho tým prohrál a je nachvostu tabulky. Držíme palce, aby se to rychle změnilo.

Vytvořeno: 29. září 2020 Kategorie: Články

O uplynulém prodlouženém víkendu vyhráli muži Bohemky, s Rakovníkem sice už prohrávali 1:3, ale otočili na 4:3. Branku opět zavěsil i Ondra Soukup a s pěti trefami je druhým nejhlepším střelcem soutěže. Ženy kvůli dešti nehrály a dorostenky a dorostenci nestačili na Slavii.